Haber

Çankaya’da Avrupa Atık Azaltım Haftası

Avrupa’da atık tedbire konusunda farkındalık yaratmayı amaçlayan bir teşebbüs olan Avrupa Atık Azaltım Haftası, Çankaya Belediyesi tarafından düzenlenecek etkinliklerle de farkındalık sağlayacak.

Bu yıl ‘Atığın Modası Geçti’ teması ile gerçekleşecek ve bir hafta boyunca çeşitli aktifliklerin yapılacağı Avrupa Atık Azaltım Haftasına etrafa hassas çalışmalarıyla isminden kelam ettiren Çankaya Belediyesi katkı sunacak.

Avrupa Atık Azaltım Haftası öbür ülkelerde olduğu üzere Çankaya’da da 19-27 Kasım tarihleri ortasında paneller, dokuma atıklarından farkındalık yaratma, dokuma atıklarından oyuncak yapma etkinlikleriyle renklenecek.

Atık idaresi kapsamında üç temel faaliyet alanı olan Azaltma, Tekrar Kullanma, Geri Dönüştürme süreçlerine öncülük eden Avrupa Atık Azaltım Haftası, Çankaya Belediyesi ile işbirliği halinde bir hafta boyunca sürdürülebilir kaynak ve atık idaresi hakkında bilinçlendirme sağlayacak.

GİYSİLER 23 KASIM’DA KUĞULUPARK’TA DÖNÜŞECEK

Atık idaresi konusunda farkındalık yaratma hedefi güden projede Çankaya Belediyesi de gerçekleştireceği etkinliklerle vatandaşları bilinçlendirecek. Ankaralıların uğrak yerlerinden Kuğulupark’ta 23 Kasım günü saat 14.00’te dokumacılık atığı toplanması ve bahis ile ilgili farkındalık yaratmak için Dokumacılık Geri Dönüşüm Kutusu ve Geri Dönüşüm Aracı getirilecek. Vatandaşların getireceği kullanılamaz durumdaki dokumacılık eserlerini geri dönüşüme kazandırılacağı aktiflikte bez çanta da ikram edilecek.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu