Teknoloji

Canlı Yayında Popüler Yayıncı Ferit “wtcN” Karakaya’nın Evine Polis Baskını

BBL Espor ile bu alanda başarılı olan ve keyifli yayınlarıyla tanıdığımız Ferit ‘wtcN’ Karakaya’nın dün yaptığı canlı yayında evi polis tarafından ziyaret edildi. O anlar da yayına yansıdı.

Ünlü yayıncılar son zamanlarda “Swatting” diye bir şeyle başı belada.

Yurt dışında başlayan ve birçok ünlü isme bu şekilde ‘şaka’ yapan swatting kavramı geçtiğimiz gün Ferit ‘wtcN’ Karakaya’nın başına da geldi. Swatting’i açıklamak gerekirse, polisi ve özel timleri uyduruk ihbarlarla yayındaki isimlere yönlendirmek diyebiliriz.

wtcN yayındayken kapısı polis tarafından çalındı. Şaşkınlığını gizleyemeyen yayıncı daha yayını kapatamadan kapıya yöneldi. O anlar bu şekilde yayına yansıdı.

Asılsız ihbarda bulunan şahıslar, polise ünlü yayıncının kız arkadaşını konutta bıçakladığını söyledi.

Bu kişiler hakkında savcılığa hata beyanı yapacaklarını belirten WtcN, böylesine hassas bir dönemde böylesine geçersiz bir ihbarda bulunarak olaylara sebebiyet vermenin en basit tabirle kötülük olduğunu belirtti. Polis ise tutanak tuttuktan sonra yayıncının evinden ayrıldı.

Ünlü yayıncının başkanı, daha önce de asılsız bir ihbarla hüsrana uğramıştı.

VOG konutunda arkadaşlarıyla masa oyunu oynarken kumar baskını yiyen ve bu nedenle polis merkezine götürülen Ferit ‘wtcN’ Karakaya, olayın anlaşılmasının ardından serbest bırakıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu