Ekonomi

“E-ticaret KOBİ’ler için fırsattır”

Yıldız DOĞRUER YEMİŞ

Konya Ticaret Odası Başkanı Selçuk Öztürk ile ETİD Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve ePttAVM.com Genel Müdürü Hakan Çevikoğlu katıldı.

Programda yaptığı konuşmada Konya’nın Türkiye’nin küresel ticaret merkezlerinden biri olduğunu belirten Konya Ticaret Odası Başkanı Selçuk Öztürk, “Bilginin gelişmesiyle hayatımızda önemli bir yer tutmaya başlayan e-ticaret, teknolojileri, bugün tüm dünyada parlayan bir sektör haline geldi.

“Salgının dünya çapında tetiklediği e-ticaretin hızlı büyümesi sırasında ülkemizdeki firmalarımızın gösterdiği refleksten memnuniyet duyuyoruz” dedi. 2022 yılı sonunda 5,5 trilyon doları aşan dünya e-ticaret hacminin 2023 yılında 7 trilyon dolara ulaşacağının tahmin edildiğini belirten Öztürk, “Bu rakamlarla dünyada online alışverişin boyutunu ele alırsak Temel olarak sınır ötesi e-ticaret olarak adlandırılan e-ihracatın önemi ortaya çıkıyor. E-ticaretin özellikle KOBİ’lerin ve girişimcilerin rekabet güçlerini, pazar paylarını ve kurumsallaşma düzeylerini artırmaları için bir fırsat olduğunu düşünüyoruz. “Şirketlerimizin küresel pazarlarda söz sahibi olmasını değerli bir araç olarak görüyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu