Haber

‘Ekrem İmamoğlu Özel Koleksiyonu’ hakkında flaş iddia!

İBB Lideri Ekrem İmamoğlu’nun 1990’lardan bu yana oluşturduğu özel koleksiyonu, 19 Haziran 2022’de şehrin yeni kültür sanat noktası Galeri Beylikdüzü’nde halkın beğenisine sunuldu.

Küratörlüğünü İBB Genel Sekreter Yardımcısı Yetenekli Polat yaptı. “Ekrem İmamoğlu Özel Koleksiyonu”Cevapları merak edilen yeni sorular gündeme geldi.

ANSİKLOPEDİ KADAR KALIN BİR KİTAP İLGİ GÖRDÜ

İllüstrasyondan tasarıma, gravürden heykele, baskı sanatından dijital sanata toplam 400’ün üzerinde eserin sergilendiği stantta İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun ansiklopedi kalınlığındaki kitabı dikkat çekti. İmamoğlu, kitabı sergiye gelen 7’den 70’e herkese imzalayarak hediye etti.

İHALE FUARDAN 2 AY ÖNCE AÇILDI

Etik değerlerden her fırsatta bahseden Ekrem İmamoğlu’nun 400 modülden oluşan çalışmasının küratörlüğünü İBB Genel Sekreter Yardımcısı Uzman Polat yaptı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin fuara 2 ay kala teknik şartnameyi paylaşarak ihale sürecini başlattığı belirtilirken, bu şartnamede İmamoğlu, “Ekrem İmamoğlu Özel Koleksiyonu”Kitap olarak yayınladığı kitabın teknik özelliklerini birebir yansıttığı ortaya çıktı.

2 ay önce yayınlanan teknik şartname

CEVAP BEKLEYEN BAZI SORULAR

19 Haziran 2022’de açılan sergi, bu kitapların faturasının nerede olduğu, nasıl basıldığı, sergide adı geçen kitapların olup olmadığı gibi sorulara şeffaflık ilkesine sığınan İmamoğlu’nun nasıl yanıt vereceği merak ediliyor. İBB ihalesi kendilerine ait ve sergi için ne kadar para harcandı.

 

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu