Haber

Erbaş, Yatılı Yaz Kur’an Kursu Kapanış Programı’nda konuştu

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Yaz Yatılı Kur’an Kursu programları çerçevesinde çocuklara Kur’an-ı Kerim ve temel dini bilgiler alanında bilgi, bilinç ve beceri kazandırmayı hedeflediklerini belirterek, kültürel, sosyal, dini ve ahlaki değerler ekseninde kendilerini geliştirmek.

Büyük Çamlıca Mescidi Konferans Salonu’nda düzenlenen Yaz Yatılı Kur’an Kursu’nun kapanış programında Kur’an-ı Kerim okundu.

Erbaş, burada yaptığı konuşmada öğrencilerle iç içe olmaktan ve onları ağırlamaktan büyük mutluluk duyduğunu söyledi.

En keyifli anlarının gençlerle iç içe olduğu zamanlar olduğunu belirten Prof. İçinde Kur’an bulunan bir kalp, o kalb müreffeh, yani bereketli ve huzurlu bir ev gibidir.’ Yaz Kur’an Kurslarında o neşeli,huzurlu,huzurlu seslerle insanları sevindiren o ev gibi olacaksınız.Bizler Kur’an-ı Kerim’i öğretmeye,Peygamber Efendimizin üstün ahlakını tanıtmaya ve onun yolunda bir hayat modeli sunmaya çalışıyoruz. .” dedi.

Diyanet İşleri Başkanlığı olarak tüm illerde ve ilçe müftülüklerinde yaz Kur’an kursları için çalışan yaklaşık 150 bin öğretmen ve 90 bin cami ile bu çabanın içinde olduklarına işaret eden Erbaş, bu anlayışla çeşitli programlar düzenlediklerini söyledi. ve çocuklarına Kuran rahmeti bahşedilmiştir. iklimle tanıştıklarını kaydetti.

2017 yılından bu yana uygulanan programın bunlardan sadece biri olduğuna değinen Erbaş, “Bu program çerçevesinde çocuklarımız sadece Kuran-ı Kerim ve temel dini bilgiler konusunda bilgi, farkındalık ve beceri kazanmakla kalmayacak, aynı zamanda kendilerini İslami konularda da geliştirecekler. kültürel, sosyal, dini ve manevi değerler ekseninde bunları geliştirmeyi hedefliyoruz. Bugün böyle bir programın sonuna geldik.” terimleri kullandı.

“BÖLGEDEKİ DEPREMDE ÖĞRENCİLERİMİZE ÖZEL PROGRAM HAZIRLADIK”

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, ülkede meydana gelen büyük depremler nedeniyle bölgedeki depremzedeler için özel bir program düzenlediklerini anlattı.

Bu kapsamlı programın asıl amacının çocukların din eğitimine yön vermek, morallerini yükseltmek ve manevi yönden desteklemek, depremin yıpratıcı etkilerini azaltmak olduğunu vurgulayan Erbaş, şunları kaydetti: İstanbul’da kız ve erkek öğrenciler için ayrı yurtlarda eğitim verilmektedir.

Yaz Kur’an kurslarında öğrencilerin Kuran okumayı öğrendiklerini ve Hz. Camilerimizin manevi atmosferinde buluşmak bizler için en büyük mutluluk.Bu buluşmanın sizler için de büyük bir fırsat olduğunu düşünüyorum.Size yeni fırsatların ve güzelliklerin kapılarını açtığına inanıyorum.” söz konusu.

Erbaş, öğrencilerin Kuran-ı Kerim ve dini bilgiler öğrenmenin yanı sıra farklı atölye çalışmaları sayesinde daha keyifli, faydalı ve değerli şeyler öğrendiklerini, okuma saatleri, film saatleri ve ders dışı etkinliklerle eğlenceli ve verimli zaman geçirdiklerini kaydetti.

Büyük bir musibet ve sıkıntıların yaşandığını dile getiren Erbaş, “Bizim inancımızda ümitsizliğe yer yoktur. Biz inanıyoruz ki her zorlukla birlikte bir çok imkan vardır. Her zorluğun arkasında nice güzellikler vardır. Hamd milletimize olsun. tüm zorlukların üstesinden geleceğimizi ifade ediyoruz. Birlikte tüm zorlukların üstesinden geleceğiz.” şeklinde konuştu.

ERBAŞ ÇOCUKLARLA FOTOĞRAF ÇEKTİRDİ

İstanbul Müftüsü Prof. Dr. Safi Arpagus ve Yaygın Din Eğitimi Daire Başkanı Dr. Kerim Şükrü Ünlü de katıldı.

Sinemada şiir dinletisinin gösterildiği programda öğrenciler tarafından Erbaş’a Prof. Dr. İkram ikram edildi.

prof. Dr. Erbaş, kursa katılan çocuklarla hatıra fotoğrafı çektirdi.

koseajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu