Haber

Gaziantep’te idrarını içerek kurtulan genç 94 saati anlattı

Gaziantep’in Şehitkamil ilçesinde enkaz altında kalan ve 94 saat sonra kurtarılan 17 yaşındaki Adnan Muhammet Korkut, ailesinin yüzünü güldürdü.

Hastanede annesinden ayrılmayan Adnan, yaşadıklarını anlattı.

Salonda yatarken enkaz altında kaldığını belirten Adnan Muhammet Korkut, şunları söyledi:

“Kendi idrarımı içtim, çiçek parçaları yedim”

Üşümeyeyim diye battaniyeyi üzerime çektim. Hayatta kalmak için kendi idrarımı içtim. Annemin yetiştirdiği çiçeklerin modülleri vardı, ben yedim. Ayaklarım da üşüyordu. Bir parça kıyafet buldum. Ayağıma çorap giydim. Çok zaman harcadım. Bulunduğum alan evin oturma odası ama dirseğim ve elim boşluğun ortasında. Dizlerimin üzerinde yürüyemedim, askeri yürüyüş yaptım. Bu yüzden hayatta kalmaya çalıştım. İlk başta telefonumu kaybettim. 6 saat sonra alarm çaldı. Telefonu elime aldım. Şebeke çalışmıyordu. Şebekenin çekmesi için taşların içinde mücadele ettim. Yardım gelirse duysunlar ve ben uyumayayım diye 25 dakikaya alarm kurdum. Şarjın ikinci günü bitti. AFAD’ı çaresizce bekledim.

“Namaz kılmaya çalıştım, ilahi söyledim”

Dışarıdan çığlıklar duyuldu. Küçük bir köpeğim vardı, sesi duyuldu. Sesleri bana geldi, benimki gelmedi. Sadece yardım bekliyordum. O an Rabbime sordum. Rabbimi dilimden düşürmedim. Çıkmak için hep dua ettim. Çaresiz hissediyorsun, her şeyin boş olduğunu hissediyorsun. Sadece AFAD’dan yardım beklerdim. Annem babam kardeşlerim yaşıyor mu bunun gerilimi bendeydi. kendimi yırttım dua etmeye çalıştım Zaman geçmiyordu, ilahiler söylüyordum. Elimde bir sopa kesiği vardı. Sesimi tavana vurarak duyurmaya çalıştım. 4. gün AFAD ekibi sayesinde yardıma geldi. Bunun için onlara ayrıca teşekkür ediyorum. Allah kimseyi korusun.

“Çubuğu tavana çarptım”

Enkazdan kurtulur kurtulmaz su istediğini belirten Korkut, şöyle devam etti:

Annemin yetiştirdiği çiçeklerden biraz yedim. Karnımı doyurmak için. Kendi idrarımla idare etmeye çalıştım. Gruplar bana ulaşır ulaşmaz sesimi son kez kullanmaya çalıştım. günleri takip ediyordum. ‘Rabbim cuma akşamı olacak rabbim müjdeler olsun’ diye dua ettim. Yanımdan bağırışlar geliyordu. Elimdeki sopayı tavana çarparak kırdım. Can havliyle bir şeyler yapmaya çalıştım. Ekipler seslerini bana iletti. Kesin yerim olmadığı için kıramadılar. Bantlar üzerimdeydi. Beni tanıyorlardı ama sesimi duyamıyorlardı.

Dışarı çıkar çıkmaz sadece su istedi.

Sonra uzaktaki bir delikten bir ışık geldiğini gördüm. Adnan dediler. neredesin dediler yaşıyorum dedim. Gelebilir misin dedik yere dediler. Sonra 5 saat bekledim. Ondan sonra kendi çabalarımla çıktım o kadar. Dışarı çıkar çıkmaz sadece su istedim. Suya çok ihtiyacım vardı. Annem bana güzel bir yemek yapar, teyzelerime gideriz güzel bir yemek yeriz. Ben Galatasaraylıyım. Ben biraz hayranıyım. Pazartesi günü öğlen uçuşum vardı. Eskişehir’e gidiyordum. Eskişehir’e transfer olacaktım. Hayal kırıklığına uğradım. AFAD, GASKİ ekibine teşekkür ederim.

taburcu olmak

Anne Pakize Korkut gözyaşları içinde oğluna sarıldı, “Rabbim bizi affetti. Allah depremde olanların yardımcısı olsun. Uzun süre bekledik ama mutlu sonla bitti.”terimleri kullandı.

Tekerlekli sandalyede röntgen çekimine alınan ve sağlık durumu yeterli olan Adnan Korkut, birkaç saat müşahede altında tutulduktan sonra taburcu edilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu