Teknoloji

Google, En Köklü Arama Özelliklerinden Biri Olan “Önbellek”i Kaldırdı

Son yıllarda güvenlik çalışmalarının yanı sıra uygulama ve hizmetlere getirdiği yeniliklerle de gündemimize gelmiştir. Google Zaman zaman güvenlik adına beğendiğimiz ve alışık olduğumuz özelliklerin kaldırılmasıyla da karşılaşıyoruz. bunu önbellek olarak çevirebiliriz önbelleközelliği bunlardan biriydi.

En temelde, web siteleri tıpkı Google’ın gördüğü gibi Verileri görmemizi sağlayan önbellek özelliği, teknoloji devinin en eski ve en bilinen özelliklerinden biriydi. İlk yayınlandığında insanları sayfalara daha hızlı ulaştırmak için kullanılan özellik, şu anda küçük ama faydalı nedenlerden dolayı kullanılıyor.

Bir web sitesinin güvenilirliğini kontrol etmek, SEO denetimlerini ve sayfa güncellemelerini izlemek için faydalıydı.

Hatta belirli bir bölge için kısıtlanan sayfalar da bu listeye dahil ediliyor. önbellek İçi görülebiliyordu. Bunun için arama sonuçlarının yanındaki üç noktaya tıklayıp açılan pencerede aşağıya doğru kaydırdık. Fakat şimdi bunu denediğimizde sayfa bilgilerini görebileceğimiz bir “” sayfası görüyoruz. Hakkında” bölümü açılır.

Özellikle SEO konusunda çalışanların tepkisini çeken bu atılımın ardından Google tarafında Danny Sullivan görev aldı. İnternet Arşivinde Bu özelliğin aramalara aktarılabileceğini söyledi. Ancak bu saldırının oraya büyük miktarda trafik çekeceği için kesin bir çözüm olduğu söylenmiyor. Yine bir toplantı olacağını belirtiyor.

Bunu X hakkındaki gönderiye verdiği yanıtta belirtti. Sullivan Search Console kullanıcılarının URL inceleme aracıyla bunu kendi sayfalarında görebildiklerini hatırlattı. “ Özellik neden kaldırıldı?Soruya yanıt olarak güvenlik sorunları ve günümüz teknolojisinin sunduğu fırsatlar nedeniyle bu özelliğe ihtiyaç duyulmadığı belirtildi.

Fikirleriniz neler?

kahramankazan-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu