Haber

İsrail polisinin Doğu Kudüs’te Filistinlileri dövdüğüne dair çok sayıda görüntü sosyal medyaya yansıdı.

İsrail polisinin işgal altındaki Doğu Kudüs’teki Şuafat Mülteci Kampı’ndaki kontrol noktalarında Filistinlileri dövdüğü çok sayıda sahne sosyal medyada paylaşıldı.

Sosyal medyada yer alan görüntülerden birinde İsrail polisi, Şuafat Mülteci Kampı’nın girişinde Filistinli bir çocuğu arabadan çıkarıp kıyafetlerini çıkarıyor. Polisin, kıyafetlerini çıkaran çocuğa silah doğrultarak vurduğu görülüyor.

Ayrıca çocuğun indirildiği araçta Filistinlilerin müdahale çabalarına karşı İsrail polisinin arabanın kapısını iterek bir kadını sıkıştırdığı anlar da kameraya yansıdı.

Cep telefonuyla çekilen başka bir sahnede İsrail askerleri, Shuafat Mülteci Kampı’ndaki bir yaya kontrol noktasında Filistinli bir çocuğu tekmeliyor.

Başka bir görüntüde, İsrail polisinin sokakta Filistinli bir adama ayakkabılarını, paltosunu ve üstünü çıkarıp çantasını boşalttığı görülüyor.

Ayrıca İsrail polisinin Pazar günü Şuafat Mülteci Kampı’na düzenlediği baskında Filistinli genç bir kızı yerde sürüklediği anlar güvenlik kameraları tarafından kaydedildi.

Son zamanlarda, İsraillilere yönelik saldırıların faillerinin işgal altındaki Doğu Kudüs’teki Şuafat Mülteci Kampı sakinleri olması nedeniyle bölgeye yönelik polis baskısı arttı.

Ekim ayında Shuafat Mülteci Kampı kontrol noktasında silahlı bir baskında bir polis memurunun öldürülmesinin ardından İsrail güvenlik güçleri kampı günlerce kuşattı ve giriş çıkışları kısıtladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu