Haber

Kahramanmaraş’ta yanardağ var mı? Kahramanmaraş’ta dağdan neden duman çıkıyor?

Kahramanmaraş İçinde volkan var mı? Bölgede büyük paniğe neden olan görüntülerle ilgili Haberler.com’a konuşan Prof. Kahramanmaraş’ın Göksun ilçesinde ardından kara sıvı gibi bir element aktı. Peki Kahramanmaraş’ta yanardağ var mı? Kahramanmaraş’ta dağdan neden duman çıkıyor?

KAHRAMANMARAŞ’TA VOLKAN VAR MI?

News.com’da büyük ses getiren görüntü hakkında Haberler Müdürü Olgun Kızıltepe’ye açıklamalarda bulunan Bilim Akademisi Üyesi Yer Bilimcisi Prof. Dr. Naci Görür, endişelenecek bir durum olmadığını belirtti. Durumun heyelan olduğunu belirten Görür, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Yandağ olma ihtimali yok. Orada yanardağ yok ve yanardağ da o şekilde oluşmuyor. O bölge 2015’te iki büyük deprem yaşadı. En iyi ihtimalle heyelan olur. Duman dedikleri heyelan sırasında yükselen toz bulutudur. “Bölge halkının tedirgin olmasına gerek yok. Herhangi bir tehlike oluşturduğunu düşünmüyorum” dedi.

“BURADA FARKLI ŞEYLER OLUYOR”

Göksun ilçesine bağlı Büyükkızılcık Köyü’nde bulunan Kuş Kayası Dağı’nda depremin ardından yangın çıktığı iddia edildi. Dağdan alevler yükselirken görüntüleri sosyal medyada paylaşan bir vatandaş, bölge halkının korktuğunu belirterek, “Kahramanmaraş, Göksun. Büyük Kızılcık Kuş Kayası dediğimiz bu dağ volkan gibi yanıyor. .Bunu uzmanlara ve yetkililere iletir misiniz.Halk korkuyor ne olduğunu bilmiyor.Şu anda koca bir dağ.Yanıyor.Eskiden böyle bir şey yoktu normal dağ.Birincisi bu dağ. dipteki o siyah zeminden yağ gibi, ister lav olsun ister yağ, burada çok farklı şeyler oluyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu