Haber

Kayseri Kocasinan’da futbol şöleni

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri’nin Kocasinan Belediyesi, Kocasinan İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü işbirliğiyle 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü münasebetiyle mahalle kültürünü yaşatmak ve kardeşlik hissini pekiştirmek hedefiyle düzenlediği 2.Mahalleler Ortası Futbol Turnuvasında Boztepe Mahallesi şampiyon oldu. Argıncık Spor Tesisleri’nde oynanan final maçına; Kocasinan Belediye Lideri Ahmet Çolakbayrakdar’ın yanı sıra Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Lideri Keyifli Önal, Kocasinan İlçe Gençlik ve Spor Müdürü İsmail İslambay Çelik, muhtarlar ve futbol severler katıldı. Final maçını izleyen Lider Çolakbayrakdar, atletlerin ağır ilgisiyle karşılaştı.

Eleme adabıyla oynanan turnuva sonucunda şampiyon olan Boztepe ve başka kadroları tebrik eden Lider Çolakbayrakdar; “Turnuvaya katılan bütün ekiplerin emeğine sıhhat. Mahallelerimiz ortasında kaynaşmayı amaçladığımız ve birlik beraberlik içerisinde gerçekleştirdiğimiz bu etkinliğimizde kardeşlik kazanmıştır. Kocasinan ailesi olarak düzenlediğimiz bu hoş etkinliğimiz, maksadına ulaşmıştır. İnşallah Kocasinan’ımız da başlattığımız bu etkinliğimiz bütün mahallelerimizi de kapsayacak halde devamını sağlayacağız. Kocasinan Belediyesi olarak her alanda hizmet veriyoruz. Bir belediyenin yapacağı işleri en uygun biçimde yapıyor ve bir belediye bu işi yapar mı sorusunu sorgulamadan o işi de yapıyoruz. Bilhassa toplumsal faaliyetler konusunda iddialıyız. Burada olduğu üzere her yaş kümesine hitap eden etkinlikler düzenliyoruz. İnşallah bahar ile birlikte daha fazla etkinliklere imza atacağız” tabirlerine yer verdi.

Başkan Çolakbayrakdar, daha sonra turnuvada dereceye giren grupların kupalarını verdi.

Eleme yordamıyla oynanan turnuva sonucunda dereceye giren 4. Grup Yeşil Mahalle, 3. Ekip Yakut Mahallesi, 2. Kadro Erkilet Camikebir ve 1. Kadro ise Boztepe Mahallesi oldu. Birinciyi Çanakkale gezisi ile ödüllendirilirken ikinciye eşofman grubu üçüncüye ise Kafesinan’da yemek ile ödüllendirildi. Ayrıyeten turnuvaya iştirak sağlayan mahalleler ismine muhtarlara teşekkür plaketi verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu