Haber

Mecnun Otyakmaz: “Tekrar cumhurbaşkanı adayıyım”

DG Sivasspor Kulüp Lideri Mecnun Otyakmaz, hafta sonu yapılacak genel kurulda yeniden kulüp başkanlığına aday olacağını açıkladı. Otyakmaz, “Hatırı sayılır kişilerin baskısı altında yeniden aday oldum. Cumartesi günü yapılacak kongrede yine aday olacağım” dedi.

Sivasspor Kulüp Başkanı Mecnun Otyakmaz, Sivas 4 Eylül Stadyumu’nda basın toplantısı düzenledi. Toplantıya gazete ve ajans temsilcilerinin yanı sıra Sivasspor Kulübü Başkan Yardımcılarından Faruk Taşseten katıldı.

Sözlerine Sivasspor serüveninden bahsederek başlayan Otyakmaz, “2001 yılında teknik direktör olarak başladığımız görevime 2004 yılında lider olarak devam ettim. şampiyonluğa ulaştık ve Süper Lig’e yükseldik.Bu yönetim gerçekten takdire şayan işlere imza attı ve Sivasspor Süper Lig hasretini giderdi.Sevgili hemşehrimiz Rıza Çalımbay’ın gelmesiyle Türk futboluna yeniden liglerdeki varlığımızı kanıtladık. 1.dönemi 15.sonra 7. ve 12.sırada tamamlayarak.Sonra tekrar hocamızla görüşmek üzere yola çıktık.Dilek hocamızın 1. yılında Türk futboluna operasyona tabi tutulduk. bu çok aşağılayıcı bir şekilde. 8 ay mühlet verdik.Bizim için gerçekten kötü yıllardı.2016’daki darbe girişimiyle bu operasyonları yapanların yüzlerine maskeler düştü. beraat ettik ve beraat ettik. Yeni bir motivasyonla Roberto Carlos gibi bir dünya markasıyla anlaşarak başarılı bir sezon geçirdik ve UEFA Kupası’na katılma hakkı kazanmamıza rağmen kort devam ettiği için turnuvaya davet edilmedik. Carlos ile başlayıp Sergen Yalçın ile devam eden bir sonraki yıl bizim için pek parlak bir yıl olmadı. Bundan sonraki dönem bizim için karanlık bir yıl oldu. Maalesef o dönemde küme düştük. 2016-2017 1. Ligi’ni şampiyon olarak tamamladıktan sonra tekrar ait olduğumuz Süper Lig’e döndük. Üst Lig’e yükseldikten sonra Samet Aybaba ile tekrar 7. olduk. 2018-19 sezonunu ligde 12. sırada tamamladık” dedi.

“Başarıya ulaştığımız sezonlar”

Başkan Otyakmaz, UEFA Avrupa Ligi’nde başarılı çalışmalara imza attıklarını belirterek, “Ardından büyük başarılara imza attığımız sezonlar serisi başladı. 2. Rıza Çalımbay döneminde ilk olarak UEFA Kupası’na 4. sırada katıldık. 2020-21 sezonunu Konferansta 5. sırada tamamlayan 2021-22 sezonunda ise tarihimizde ilk kez Ziraat Türkiye Kupası’nı kazanarak UEFA Avrupa Konferans Ligi’ne katıldı.”

“Son kez tekrar koşuyorum”

Son kez Sivasspor Kulübü Başkanlığı’na aday olduğunu açıklayan Otyakmaz, “Geriye dönecek olursak 2020’de yaptığımız kongrede Sivasspor’un geleceğini emanet edeceğimiz kadrolar oluşturmaya karar verdim. Geçen seneler beni bu düşünceye sevk etti.Maalesef güven verecek bir takım olmadığı için bu hedefe ulaşamadım ve bayrağı teslim edemedim.Bu yüzden sezon sonunda açıklamayı yaptım. , “Şu anda aday değilim” ama birçok kişinin baskısı altında tekrar aday gösterildim. Bu açıklamanın şimdilik geçerli olduğunu söyleyerek kesin bir karar vermediğimizi belirtmeye çalıştım. Aday olacağım. Bir sonraki kongre için” dedi.

“Yönetimde köklü değişiklik olacak”

Bir gazeteci, “Yönetim değişikliği olacak mı?” diye sordu. Otyakmaz, “Yönetimde köklü bir değişiklik olacak. Erdal Sarılar, Mehmet Oflaz, Ömer Sepet gibi pahalı yöneticilerimiz son süreçten dolayı maalesef çok yıprandı. Bundan sonraki süreçte bana yalvardılar. misyon almak değil.Daha geniş bir yönetimle devam etme kararı aldığımı söylemeliyim.Emeği geçen tüm yöneticilerime teşekkür etmek istiyorum.3 eski yönetici ile devam edeceğiz diyebilirim.Sivas’tan da, Sivas’tan da arkadaşlarımız olacak. Ankara ve İstanbul Yeni bir anlayışla bazı değişikliklerle görevimizi yerine getireceğiz.Önümüzdeki dönemde Sivasspor’a devretmeyi düşündüğümüz gençlere daha fazla görev vermeyi planlıyoruz.Mutlaka hatalarımız var, Bundan sonraki süreçte bunların hiçbiri olmayacak. Belli propagandaların etkisinde olanlar var. Yüreğine dokunamadığımız kardeşlerimiz, dostlarımız var, yeni dönemde yüreklerine dokunacağız” diye yanıt verdi.

“Rıza Çalımbay’a yeni teklif yapılacak”

Bir basın mensubu, “Sivasspor’un teknik direktör adayı Rıza Çalımbay’a teklif yapılacak mı?” sorusuna Başkan Otyakmaz, “Yeni yönetimi oluşturduktan sonra teknik direktör ve transfere konsantre olacağız. Yönetimle bir görüşme yapacağız. Toplantının ardından soruların cevapları ortaya çıkacak. Rıza Çalımbay ile görüşelim ama önümüzde zorlu bir süreç var.Yıllardır borçsuz aldığımız kulübü kapatıyoruz.Rıza Çalımbay’ 4 yıldır birlikte çalışıyoruz.Üçte biri diyebiliriz. bizim öğretmenlik mesleği sivasta geçti dün kendisiyle telefonda görüştüm eski müdür arkadaşlarımızla yemek yiyeceğiz hocamızı da davet ettik yine anlaşırsak bu sefer Dilek hoca ve gençlerle olur. Yetiştirmeye yönelik bir proje sunalım. Diğer hocayla anlaşırsak aynı konuyu tekrar gündeme getiririz” diye yanıt verdi.

“110 milyon borcumuz var”

Otyakmaz, kulübün ekonomik durumuyla ilgili soruya şu yanıtı verdi:

“Bu yılki yayın gelirleri cezalara kurban gitti diyebiliriz. Önümüzdeki yıl çok daha yeterli bir ihale ile gelirlerimizin artacağını söyleyebilirim. Şu anda kulübümüzün 110 milyon borcu var. Yayın gelirlerinin düşmesi bizi zorlayacak, işimiz çok zor.”

“Resmi görüşme yok”

Sonunda bir gazeteci, “Teknik yönetim için Alex de Souza ile görüştünüz mü?” diye sordu. Otyakmaz, “Bütün alternatifleri değerlendiriyoruz. Şu anda resmi bir görüşme yok. İlk görüşmemizi yaptıktan sonra adaylarımızı paylaşacağız. Öncelikle Dilek Hoca’yı davet ettik tabii. O gelirse,” dedi. konuşuruz. Yönetim toplantımızın ilk konusu bu olacak.” – SİVAS

haber-sirvan.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu