Haber

Meral Akşener Kayseri’de: “Böyle Sert Bir Osmanlı Tokatıyla Savaşa Gider Gibi Seçim Propagandası Yapanların Tümünü Emekli Etmek…

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Kayseri ‘de vatandaşlara seslendi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Millet İttifakı ile ilgili sözlerine ek olarak Akşener, “Yalan mı bu kadar? Ben böyle yalan görmedim, böyle iftira görmedim. Başımı sallıyordum. Katilleri sağ elinde olan Hizbullah.” Beni mi çağırıyorsun?” diye cevap verdi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener , Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın da katıldığı Kayseri Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen mitingde konuştu. Aksener dedi ki:

“BİRİNCİ TARAF BİZ BAŞBAKAN OLACAĞIZ”

“Biz İYİ Parti olarak çok önemli bir iddiada bulunduk. O da şudur: Birinci parti olarak çıkacağız ve ben başbakan olacağım. Bugün bu meydanları doldurabilmek için; Milletimiz için, devletimiz ve milletimiz için ayırdığımız ne varsa yan yana gelebilelim ki, ülkemiz bölünmesin, milletimiz saçma ve saçmalıklarla birbiriyle münakaşa etmesin. , bugün bu meydanı onurlandıran sizlerin sonucu bu direnişinizin sonucudur eğiliyorum.

“İYİ PARTİ SIRADAN BİR PARTİ DEĞİLDİR”

İYİ Parti sıradan bir parti değildir. UYGUN Parti’nin kuruluş aşamasından bugüne kadar UYGUN Parti’ye karşı yapılan bu yanlışlardan, her türlü iftiraya, her türlü tehdide, her türlü dehşete, her türlü hata. Bu yüzden partimiz bir yiğitlik hareketidir. Çünkü her bir arkadaşımız kadınıyla erkeğiyle cesurdur. Gençliğiyle cesurdur. Partimiz kuruluşundan bu yana Türkiye’nin emniyet supabı olmuştur. Türkiye’nin sigortası. Düşünün 2018 seçimlerinde İYİ Parti olmasaydı, o seçimden sonra Meclis’te temsil edilen bir siyasi parti olmasaydık Meclis’in çoğunluğu yine AK Parti’nin elinde olacaktı. İstanbul ve Ankara belediyelerimiz olmazdı. Sen sebep oldun, sen yaptın, milletimiz için ayağa kalktın.

“GÜÇ İNSANLARI YOK EDER, MUTLAK GÜÇ İKİ KEZ YOK EDER, KESİNLİKLE YOK EDER”

2002’den beri Türkiye’yi yöneten bir hükümet var. Elbette bu hükümete yaptığı her iyilik için teşekkür ediyoruz. Türkiye’de rastgele bir derde çare bulan herkesin gönlümüzde yeri vardır Allah ondan razı olsun. Ama güç insanı yozlaştırır, mutlak güç iki kez yozlaştırır, kesinlikle yozlaştırır. Seçime gidiyoruz, tatil olmalı. Bu meydanlarda her siyasi parti gelip seçmenine seslenmeli, o konuşmaların hepsi proje ve hizmet üzerinden çekişmeli olmalı. Öte yandan Sayın Cumhurbaşkanı Recep Bey çıkıp bizi gömmekten bahsediyor. Biz düşman mıyız? Biz bu ülkenin vatandaşlarıyız. Arkadaş, kimi gömüyorsun? Bu ülkenin her kadınının, her gencinin, her emeklisinin rızkından siz sorumlusunuz, can güvenliğinden siz sorumlusunuz, namusunuzun korunmasından siz sorumlusunuz, aklınızı başınıza toplayın. Bu ne tür bir dil?

“Kayseri’de 55 bin kayıt dışı işsiz var, bu yüzden bu meydanlara gelip PKK’yı konuşuyorlar”

Bir yandan 31 Mart yolunda bizi PKK’lı olmakla suçladılar. Bir yandan Abdullah Öcalan’ın bebek katilinin kardeşini televizyonda konuşturdular. 55 bin kişi kayıtlı işsiz. Kayseri’de böyle bir şey bekler miydiniz? Onun için bu meydanlara gelip PKK’yı konuşuyorlar. Onun için gelip bu meydanlarda bize haksız yere iftira atıyorlar. Çünkü şikayetinizi duymak istemiyorlar. Çünkü nefes alamıyorsun. Çünkü işsizsin. Çünkü sınava girdin, yüksek puan aldın, ayın yok, amcan yok, atanamadın ama 52 puanla bir genç atandı.

3 yıl boyunca esnaf ve sanatkarları ziyaret ettim, Kayseri dahil 3 kez Kayseri’ye geldim. Siyasetin özelliği şudur: Seçmen, hayırseverdir. Seçmenin kaygısını dinliyorsunuz, analiz üretiyorsunuz, sunuyorsunuz. Seçim geldiğinde seçmen sizi tartar, oy verir ve topuk selamı verir. Oy kullanmıyorsunuz, ‘amenna ve saddakna’ diyorsunuz, ‘bir dahaki sefere kalbini, kalbini kazanayım’ diyorsun. Bu Türkiye’de uzun zamandır yapılmadı. Çağlar ve Sami’nin sorunlarını çözmek yerine ‘Meral Akşener PKK’lıdır’ diyorlar. Kayseri’de PKK’lıyım, Diyarbakır’da meçhul bir katilim. Kim olduğuma karar ver.

“SİNAN ATEŞ’İN KATİLLERİNDEN YEMİN HESAP VERİLECEK”

31 Mart’a giderken Mansur Yavaş’ın PKK ve DHKP-C’ye saat okutacağını söylediler. Öyle mi? Hayır, Sinan Ateş öldürüldü ve katilleri yok sayıldı. Buradan sesleniyorum: Kereste gibi bir adamsın. Kaçırdın. Genç bir akademisyen katledildi, katilini yok saydınız, onu cinayete sürükleyenleri yok saydınız, azmettirenleri yok saydınız. Şimdi söylüyorum; 14 Mayıs akşamı sizlerin helal oyunuyla YETER PARTİ birinci olacak, Sayın Kılıçdaroğlu Genel Başkan olacak ve 15 Mayıs itibariyle Sinan Ateş’in katillerinden hesap sorulacak. Bizi bölmek isteyenlere ‘hayır’ diyoruz.

“MANSUR GÜZELİ ANKARA’DA HEM İŞÇİ HEM TARIM İŞÇİSİ İÇİN 4 BUÇUK MİLYAR LİRA KAZANDI. ÇALMAYINCA OLDU DEMEKTİR, HESAP ALINMAZ”

55 bin kayıtlı işsiz var. Elektrik faturalarının yüksek gelmesi nedeniyle tarıma yöneldi. Mahalleler fakirleşti, herkes merkeze geldi, işsizlik arttı. O zaman istihdamı artırmak lazım, liyakati öne çıkarmak lazım, hızla köy okullarını açacağız. Öğretmen, ziraat mühendisi ve veteriner atayacağız. Böylece köyüne dönmek, ilçesine dönmek ve tarım yapmak isteyen gençler varsa 5 yıl boyunca tüm sigortalarını veya BAĞKUR primlerini devlet olarak biz üstleneceğiz. Bir ayda 100 bin öğretmen atayacağız. Staj mağdurlarının mağduriyetlerini gidereceğiz. Çalmazsan, dövmezsen bütün bunlar olur. Mansur Beyefendi, Ankara’da hem esnafa hem de tarım işçilerine 4 buçuk milyar lira kazandırdı. Çalmadığınızda, alkışlamadığınızda olur demektir. Haram’a uzanmayınca olur. Kul hakkına girmeyince olur.

“GÜÇLÜ BİR OSMANLI KÖLESİYLE SAVAŞA GİDERKEN SEÇİM PROPAGANDASI ​​YAPANLARI EMEKLİ OLMAYA GÖNDERİN”

Dinozor bir abimiz de var unuttun mu? Üzgünüm jelibon. Bu arkadaş bir park inşa etti. Nedir bu dinozor aşkı? Harcanan para 16 milyar lira. Hukuksuz olsun 3 kişi tam 16 milyar lira kazandı. 16 milyar lirayı ne yaparsın? Kaç fabrika kurulursa KYK’lı gençlerin borçları silinir, tarımda çalışan insanlara bedava mazot ve gübre verilirdi. Bir yerden bahsediyorum, bir de 5 çetenin affedilen vergilerini bir düşünün. Türkiye kalkınacaktı. Türkiye’nin gerçekten fırsatı var. Türkiye büyük bir ülke, imkanları ve gücü olan bir ülke. Genç kapasitesi yüksek bir ülke. Size yardım etmeye ve sizi geliştirmeye çalışmak yerine, Kayseri artık Suriyeli mültecilerin bulunduğu 11. şehir oldu. 2 yıl içinde derhal gönderilecektir. Seçmen hayırsever olmalıdır. Seçmenler politikacıları tartmalı. Ancak böylesine sağlam bir Osmanlı tokatıyla savaşa harcamak için üzerinize gelip seçim propagandası yapanların hepsini emekliye gönderin.

“SENİN RECEP SOL ELİNDE PKK, SAĞ ELİNDE HİZBULLAH”

Hepsi yalan mı? Ben böyle iftira görmedim, böyle iftira görmedim. Sayın Kılıçdaroğlu, ‘Meral Abdullah Öcalan Hanım’ı kaldırırsak’ diyordu. Ben de başımı sallıyordum. Beni 29 yıldır tanıyorsun, böyle bir şeyi onaylayabilir miyim? Hey Recep Bey sol elinizde PKK var. Hizbullah sağ elinde. Kayseri, en fazla şehit çocuğu olan ildir. Sol elinde Kayserili şehitlerimizin kanı olan PKK var. Gaffar Okkan’ın katilleri Hizbullah sağ elinde. beni mi arıyorsun

İftiraya asla izin vermeyeceğiz. Kayseri’mizi kalkındıracağız, gençlerimizin umutlarını bu ülkeye yeniden umutlandıracağız. Mustafa Kemal ve arkadaşlarının Cumhuriyetin bedeli ile sürekli mücadele ettiler. Uyuz kaptılar ama siz gençler, siz hanımlar, sonra bizim yaşımızdakiler buna izin vermediniz. Allah’ım sen büyüksün, artık Atatürk’e sığınıyorlar. Evet sizler Mustafa Kemal’in askerlerisiniz. Aslına bakarsanız çalmadan, gasp etmeden, kavga etmeden bu ülkeyi hep birlikte dürüstlükle kalkındıracağız. İmkanlarını birlikte kullanacağız” dedi.

Kaynak: ANKA / Günümüz

gucehaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu