Haber

Ocak Partisi Lideri Kadir Canpolat: Filistin’i Savunamayan CHP Genel Başkanı Olamaz

Ocak Partisi Genel Başkanı Kadir Canpolat, “Filistin halkını savunamayan birinin CHP Genel Başkanı olması çok vahim bir durum. Öyle görünüyor ki Atatürk’ten sonra CHP’ye yerli ve milli değerlere sahip bir başkan gelmeyecek” “

Ocak Partisi lideri Kadir Canpolat Bitlis’e bazı ziyaretlerde bulundu. Canpolat daha sonra İl Müdürlüğü İstişare Toplantısına katıldı. Burada bir açıklama yapan Canpolat, “Filistin toprakları Selahaddin Eyyubi’den miras kaldı. Biz Osmanlı torunları olarak Fatih’in bize emaneti İstanbul’u ve Selahaddin Eyyubi’nin bize emaneti Kudüs’ü korumalıyız. İsrail mi korumalı? Filistin halkının nüfusu yok edilirken devlet olmasına izin verilebilir mi? “Bu, zorba bir terör örgütünün istediğini alması anlamına gelmez mi? Şu ana kadar yaptığımız il ziyaretlerinde Filistin halkının uğradığı baskı hissediliyor” dedi.

‘ORADA ÇOCUKLAR GÖZ ÖNÜNDE ÖLDÜRÜLÜYOR’

Herkesin birlik olarak Filistin’e sahip çıkması gerektiğini belirten Canpolat, “Bu sadece Cumhurbaşkanımızın liderliğinde olamaz. Bu sadece Osmanlı Ocakları ve Ocak Partisi ile olamaz. Hepimizin birlik olarak Filistin’e sahip çıkması gerekiyor. Birleşmiş Milletler (BM) nerede? Bizim neden çocuklarımız var? Dışarı çıkmıyorlar. Oradaki çocukların katledildiğini görüyorsunuz. Sizin o küçük Filistinli çocuklar kadar cesaretiniz yok mu? Yapma. İmanınız var mı, vicdanınız yok mu? Siz de onlar kadar Hz. ama kendilerini yaktılar. Filistin’e, Kudüs’e bomba atmaya çalışıyorlar, o bombaların tepelerinde patladığının farkında değiller. Zamanı geldiğinde İsrail o bölgeden silinecek çünkü biz adaleti ve barışı tesis etmek istiyoruz” dedi.

Kadir Canpolat, “Filistin halkını savunamayan birinin CHP’nin lideri olması çok vahim bir durum. Atatürk’ten sonra CHP’ye yerli ve milli değerlere sahip bir genel lider gelmeyecek gibi görünüyor. Bugün” dedi. CHP’nin genel başkanı Özgür Özel, “Bu, CHP’nin vizyon ve misyonu doğrultusunda alışılmadık bir şekilde hareket edeceği anlamına geliyor” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu