Haber

Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov Latin Amerika turuna çıkıyor

Rusya-Ukrayna savaşının başlamasının ardından ilk kez Latin Amerika ülkelerine resmi ziyaretlerin yer aldığı hatta Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov da var.

Rusya Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada Lavrov’un 17-21 Nisan tarihlerinde aralarında Brezilya, Venezuela, Nikaragua ve Küba’nın da bulunduğu Latin Amerika ülkelerine resmi ziyarette bulunacağı bildirildi.

Açıklamada Lavrov’un ziyaret edeceği ülkelerde üst düzey yöneticiler ve meslektaşları ile yoğun bir görüşme programı beklediği belirtildi. .

Açıklamada, “Müzakerelerin merkezine Birleşmiş Milletler Tüzüğü’nün gerektirdiği şekilde çağdaş dünyanın uluslararası hukuk temellerinin güçlendirilmesi konularını koymayı planlıyoruz. Latin Amerika bizim için çok kutuplu bir dünyanın oluşumudur. Rusya’nın dinamik bir diyalog sürdürmek ve hiçbir dış zorlamaya tabi olmayan yapıcı bir işbirliği geliştirmek istediği, merkezlerinden biri olan dost bir bölgedir.” ifadeler yer aldı.

Rusya-Ukrayna savaşı başlamadan önce, Rusya Bakanı Lavrov en son 2020 yılında Latin Amerika ülkelerine resmi bir ziyaret gerçekleştirmişti.

haber-yuregir.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu