Teknoloji

Samsung Galaxy Watch, 13 ülkede Sistemsiz Nabız Bildirimi sunacak!

Samsung Electronics, Samsung Health Monitor uygulamasındaki Sistemsiz Kalp Ritmi Bildirimi (IHRN) özelliğinin bu yaz prestijli 13 ülkede kullanıma sunulacağını duyurdu.

Uygulama içinde Eşleşen Kan Basıncı ve Elektrokardiyogram (EKG) izleme özelliği, Sistemsiz Kalp Atış Hızı Bildirimi özelliği, atriyal fibrilasyonu (AFib) düşündüren düzensiz kalp ritmi bozukluklarını algılayabilir ve Galaxy Watch akıllı saat kullanıcılarının kalp sağlıklarını takip etmelerine ve kalp sağlıkları hakkında daha kapsamlı bilgi almalarına yardımcı olur.

ÖZELLİK 13 ÜLKEDE KULLANILABİLİR
 
ABD Gıda ve İlaç İdaresi (FDA) onaylı Sistemsiz Kalp Ritmi Bildirimi/IHRN özelliği, geçtiğimiz hafta Kore Gıda ve İlaç Güvenliği Bakanlığı (MFDS) tarafından da onaylandı. Bu özelliği kullanarak, ABD ve Güney Kore’nin yanı sıra Arjantin, Azerbaycan, Kosta Rika, Dominik Cumhuriyeti, Ekvador, Gürcistan, Guatemala, Hong Kong, Endonezya, Panama ve BAE dahil olmak üzere 13 ülkeye yayılacak.İlgili özellik kısa süre içerisinde Türkiye’de aktif hale gelecektir.
 
EKG’yi istediğiniz zaman ölçebilme özelliği ile eşleştirmeSistematik Olmayan Kalp Ritmi Bildirim/IGRN özelliği, arka plan, olası düzensiz kalp ritmi koşullarını kontrol eder ve kullanıcıyı potansiyel AFib koşullarına (düzensiz kalp ritmi bozuklukları) karşı uyarır. şu anda kullanımda Kan basıncı ve kalp atış hızı izleme özellikleri ileBirlikte, kullanıcılar kardiyovasküler sağlıkları hakkında daha ayrıntılı bilgi alabilirler.
 
2020 yılında lanse edilen Samsung Health Monitor uygulaması bugün dünya çapında 74 ülkede kullanılıyor. 15 milyondan fazla Galaxy Watch akıllı saat kullanıcısı, bileklerinden kan basıncını ve EKG’yi ölçebilir, tansiyonlarını ve kalp ritimlerini her zaman izleyebilir ve kaydedebilir.

“SAĞLIĞINIZ İÇİN YENİ YOLLAR KEŞFETMEYE DEVAM EDİYORUZ”

Samsung Electronics MX İş Kollarından Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Dijital Sağlık Grubu Başkanı Hon Pak yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Kalp ve damar hastalıkları dünya çapında başlıca ölüm nedenlerinden biri olmaya devam ediyor. Bu nedenle, kullanıcılarımızı kalp sağlıkları hakkında bilgilendirmeye ve onları kan basıncı ölçümü ve sistematik olmayan kalp ritmi raporlaması gibi izleme araçlarıyla güçlendirmeye kararlıyız.

Galaxy Watch akıllı saat kullanıcılarının sağlıkları hakkında gece gündüz daha ayrıntılı bilgi almalarına yardımcı olacak yeni yollar keşfetmeye devam ediyoruz.”söz konusu.
 
Yeni One UI 5 Watch arayüzü ile sunulacak olan Sistemsiz Nabız Bildirimi özelliği, ilk olarak bu yıl içinde satışa çıkacak Galaxy Watch akıllı saatlerde, ardından önceki sürümlerde de yer alacak. .

 

KAYNAK: HABER7

kadikoyajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu