Haber

Son Dakika: Irak’ta MİT’ten nokta atışı! Terör örgütünün basın ve arşiv sorumlusu öldürüldü

Terör örgütüne terörle mücadelede son darbe MİT’ten geldi. Terör örgütü PKK/KCK’nın basın ve arşiv görevlilerinden Sidar Serhat kod adlı Celal Birdal MİT, Irak/ garaj ‘de gerçekleştirdiği operasyonla etkisiz hale getirdi. Operasyonun detayları ortaya çıktı.

TÜRK GÜVENLİK GÜÇLERİNE SALDIRI SAHİBİ

MİT, Sidar Serhat Kod Celal Birdal’ın Irak’ın kuzeyindeki Zap ve Hakurk bölgelerindeki faaliyetleri sırasında güvenlik güçlerimize yönelik çok sayıda eylemin faili olduğunu tespit etti. MİT’in saha casusları, Sidar Serhat Kod Celal Birdal’ın bizzat bazı eylemler gerçekleştirdiğini ve bazı eylemler için diğer terör gruplarını yönlendirdiğini tespit etti.

MİT HER ADIMI İZLEDİ

MİT, Celal Birdal’ı takip etmesi için özel olarak saha casusları görevlendirdi. MİT saha ajanları, Celal Birdal’ı adım adım takip etti. Yerdeki MİT ajanı Sidar Serhat’ın, örgütün bazı üyelerini harekete geçirmek için Türkiye’ye gitmeye teşvik etmek amacıyla kodla toplandığı öğrenildi. MİT operasyon için düğmeye bastı ve nefes kesen takibin ardından Sidar Serhat kod Celal Birdal, örgütün diğer üyeleriyle birlikte etkisiz hale getirildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu