Teknoloji

Windows 11’in Övülen Yapay Zeka Özellikleri Windows 10’a Geliyor

ABD merkezli teknoloji devi Microsoft, dünyanın en çok tercih edilen işletim sistemi Windows 10’u tanıttı. emekli . Windows 10 seri numarası Ocak ayında satılıyor ayrılmakŞirket, Nisan ayında Windows 10 22H2’nin işletim sistemi için son büyük özellik güncellemesi olacağını duyurmuştu. duyuruldu . Ancak en son haber şu ki Windows 10 için yol haritasınınBu onun değiştiğini gösteriyor.

Windows 10’a yönelik son önemli özellik güncellemesi, bu işletim sisteminin bir daha asla yeni özellikler alamayacağı anlamına geliyor. donanımlı olmayacak araç. Microsoft, işletim sistemini yalnızca güvenlik açıkları ve diğer küçük iyileştirmeler için güncellemeye devam edecektir. Ancak üst düzey yöneticilerden Aaron Woodman tarafından yapılan yeni bir açıklama, Windows 10’un Harika bir yenilik gelecekaçıklığa kavuşmuş.

Windows 11’in yapay zeka destekli sohbet botu Copilot, Windows 10’a geliyor!

Woodman’ın açıklamasına göre Microsoft’un birkaç ay önce duyurduğu ve Windows 11’e de yerleşik olarak gelen yapay zeka tabanlı sohbet botu Yardımcı Pilot (eski adıyla Bing Chat) çok yakın gelecekte Windows 10’a eklenecektir. Böylece işletim sistemini Windows 11’e yükseltmeyen kullanıcılar, Windows 10’daki yapay zeka destekli hizmetten de ayrılabilecek. faydalanabilecek.

Windows 10 görev çubuğuna Copilot eklenecek sağ köşeye yerleştirilecek. Kullanıcı simgeye tıklayarak yapay zeka tabanlı botla konuşmaya başlayacaktır. Ancak Aaron Woodman, Windows 10’daki Copilot’un biraz daha yalın olacağını açıkladı. Windows 10’daki Windows 11’in Copilot’undaki tüm işlevler bulunmayacak.

Ancak her bilgisayarda çalışmayabilir

Copilot’un Windows 10’a ekleneceği doğrulanmış olsa da bu özellik tüm bilgisayarlarda mevcut. çalışmayabilir . Çünkü Copilot’un kendine has sistem gereksinimleri olacak. Örneğin Windows 10’u 2 GB RAM’e sahip bir bilgisayarda ancak Copilot için çalıştırabilirsiniz. en az 4 GB RAMGerekli olacak.

Copilot, Windows 10 için yeni bir başlangıç ​​olabilir

Verge, Microsoft’un Windows 10 ile ilgili kararına ilişkin daha fazla bilgi edinmeyi başardı. Aaron Woodman ile yapılan röportajda Microsoft’un aslında Windows 10 için daha fazla yapay zeka özelliği düşündüğü ancak bunların şimdilik mevcut olmadığı belirtildi. değerlendirme aşamasındaOlduğu bilgisi paylaşıldı.

pinarbasiajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Evden eve nakliyat
koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu