Haber

Wuhan’da düzenlenen Kültür ve Turizm Fuarı’nda 164 Milyar Dolarlık 62 Anlaşma İmzalandı

Turistler, Çin’in merkezindeki Hubei eyaleti Wuhan’daki Sarı Turna Kulesi’ndeki (Huanghelou) ışık gösterisini izliyor, 21 Nisan 2023. (Fotoğraf: Wu Zhizun/Xinhua)

WUHAN, 24 Nisan (Xinhua) — Çin’in orta kesimlerindeki Hubei eyaletinin başkenti Wuhan’da düzenlenen 2. Çin (Wuhan) Kültür ve Turizm Fuarı Pazar günü sona erdi.

Üç günlük etkinlik sırasında, 112,5 milyar yuan (yaklaşık 16,4 milyar USD) tutarında toplam 62 sözleşme imzalandı.

Yaklaşık 80.000 metrekare stant alanına sahip olan fuarda yerli ve yabancı 2.000’den fazla katılımcı yer aldı. Fuarı yaklaşık 180.000 kişi ziyaret etti.

Ülke genelinden kültür ve turizm ofisi yöneticileri, kurum liderleri ve 30’dan fazla influencer davet edilerek kültür ve turizm alanındaki çalışmaları canlı yayınla tanıtıldı. Etkinlik sırasında çevrimiçi ve çevrimdışı işlem hacmi toplam 379 milyon yuan oldu.

Fuarda kültür ve turizm endüstrisindeki en son gelişme trendleri, yeni teknolojiler ve yeni ürünlere odaklanan bir dizi forum düzenlendi.

Çin Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Hubei eyalet hükümeti tarafından ortaklaşa desteklenen fuar, iki yılda bir Wuhan’da düzenleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu