Haber

Eyüpsultan’da Uzaklaştırma Kararına Rağmen Kadını Tehdit Eden Sanığın Yargılanmasına Başlandı

Eyüpsultan’da birlikte yaşadığı kadını bıçakla tehdit eden tutuklu sanık Ahmet Çelik’in yargılanmasına başlandı.

İstanbul 59. Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya sanık Ahmet Çelik ile müşteki Dilek Acu ve tarafların avukatları katıldı.

Duruşmada savunmasını yapan sanık Ahmet Çelik, kendisine ait olan yerin üzerine ev yaptırdıktan sonra, bunun için dini nikahlı olduğu eşi müşteki Acu’ya konutun tapusunu verdiğini söyledi. dönem.

Sanık Çelik, Acu’ya hakaret etmediğini öne sürerek tahliyesini talep etti.

Şikayetçi Dilek Acu da sanıkla 2008 yılında tanıştığını ve 1 yıl dini nikahlı olduğunu anlatarak, sanığın hamile olduğunu öğrendikten sonra kendisini dövdüğünü söyledi.

Kızının doğumunun ardından ailesinin yanına taşındığını söyleyen Acu, barışma tekliflerinin ardından sanığın iyileştiğini düşündüğü için tekrar halka açık bir yere geldiklerini ancak alkol kullanan Çelik’in şiddet kullanmaya devam ettiğini savundu.

Ara kararını açıklayan mahkeme heyeti, sanıkların tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi.

Duruşmanın ardından basına açıklama yapan Acu, 7 yıldır kimsesi olmadığı için sanıkların kendisine şiddet uyguladığını iddia etti.

İddianameden

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, tutuklu sanık Ahmet Çelik (43) ile müşteki Dilek Acu’nun (42) daha önce birlikte yaşadıkları ve bir çocukları olduğu, olaydan sonra da birlikte oldukları belirtildi. çift ​​2022’de ayrıldı, husumet duymaya başladılar.

İddianamede, sanık hakkında Dilek Acu’ya yönelik daha önceki eylemlerinden dolayı soruşturma yürütüldüğü, açığa alınan sanığın 5 Haziran’da Dilek Acu’nun evine giderek bıçakla tehdit ettiği kaydedildi.

İddianamede, sanığın uzaklaştırma cezasının devam etmesine rağmen 12 Haziran’da müştekiyi evine geri dönmekle tehdit ettiği, geçmiş eylemleri dikkate alındığında, sanığın uzaklaştırma kararı, müştekiyi güvenliği için panik halinde takip ederek tedirginlik yarattı.

İddianamede, sanık Ahmet Çelik’in “uzaklaştırma ve ayırma kararı verilen eşe karşı ısrarlı takip”, “hakaret” ve “tehdit” suçlarından 3,5 yıldan 12 yıl 3 aya kadar hapis cezasına çarptırılması talep edildi. silahla”.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu