Haber

Kurtuluş Yol Bisiklet Turu Samsun’da yapılacak

Cumhuriyetin 100. yıl etkinlikleri kapsamında “Türkiye’nin Yeni Yüzyılına İlk Gün Ruhuyla” sloganıyla “Kurtuluş Yolu Bisiklet Turu”nun Samsun’da gerçekleştirileceği bildirildi.

Samsun Valiliği’nden yapılan açıklamaya göre, Samsun Büyükşehir Belediyesi Valiliği, Samsun Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu (SAMKON), Türkiye Bisiklet Federasyonu, İlkadım himayelerinde gerçekleştirilecek bisiklet türü için hazırlık toplantısı yapıldı. , Atakum, 19 Mayıs, Bafra, Havza ve Ladik ilçe belediyeleri ve ilgili kurumlar.

Vali Zülkif Dağlı başkanlığında Valilikte düzenlenen toplantıda, Cumhuriyetin 100. yılında düzenlenecek etkinliklerle ilgili yoğun çalışmaların yürütüldüğü açıklandı.

Vali Dağlı, İstiklal Yolu Bisiklet Turu’na 30 Ağustos’ta Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da karaya çıktığı Tütün İskelesi’nden başlayacaklarını belirterek, “Bisiklet turu Amasya, Çorum, Tokat ve Kahramankazan üzerinden Kurtuluş Yolu üzerinden devam edecek. “Ankara’daki ilk Meclis binasında sona erecek. Kurtuluş Yolu’nu ulusal çapta tanıtmayı ve bisiklete olan ilgiyi artırmayı da hedefleyen bisiklet turu, toplam 4 gün-4 etaptan ve 600 kilometreden oluşması planlanıyor.” ifadelerini kullandı.

Dağlı, İstiklal Yolu Bisiklet Tipi Çocuk Sahnesi’nin de çocukların Milli Mücadele ruhunu yaşaması ve zafer coşkusu ile birlikte ilk adımı atabilmesi için “Zafere Binen Çocuklar” mottosuyla planlandığını belirterek, parkurun 24.00’den itibaren başlayacağını sözlerine ekledi. Sevgi Parkı Tütün İskelesi’nde son bulacak ve burada çocuklar için şenlik alanı oluşturulacak. Devam edecek renkli etkinliklerin olacağını belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu