Haber

İDDEF, Pakistan’dan sınır dışı edilen Afgan mültecileri yalnız bırakmıyor

İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (IDDEF), onlarca yıldır Pakistan’da yaşayan ve 1 Kasım itibarıyla sınır dışı edilmeye başlanan yüz binlerce Afgan’ı Torkham Sınır Kapısı’nda yalnız bırakmıyor.

Taşıyabilecekleri eşyalarla yola çıkan, ülkeye aç ve susuz girmeye çalışan, özellikle çocuklar ve yaşlılara sıcak yemek ve içme suyu ikramında bulunan İDDEF, yaşanan insanlık dramına sessiz kalmıyor.

İDDEF’ten yapılan açıklamada, “Pakistan’ın aralarında kadın, yaşlı ve çocukların da bulunduğu yüz binlerce Afgan mülteciyi zorla sınır dışı etmeye çalışmasını ve boşalttıkları evleri de yıkmaya başlamasını endişeyle takip ediyoruz. Pakistan’da yaşayan 1,7 milyon Afgan kardeşimizin göçe zorlanmasıyla insani krizin daha da artacağını öngörüyor ve bu insanlık dışı tavrı reddediyoruz. İDDEF olarak her zaman mazlumların ve mağdurların yanında yer alıyor, Afganistan’ın sonundaki Torkham Sınır Kapısı’nda kalabalıklaşan ve sınırda kurulan çadırlarda kalmaya başlayan mültecilere insani yardım ulaştırılması için aktif olarak çalışıyoruz. Torkham’dan geçen göçmen kardeşlerimize hazırladığımız sıcak yemek ve paketli suları portatif araçlarımızla ulaştırıp ikram ediyoruz. Şu ana kadar en az 70 bin kişinin hayatını kaybettiği bölgede ekiplerimizle kardeşlerimizi yalnız bırakmıyoruz.”Söylendi.

Hayırseverler Afganistan’da zor günler geçiren göçmen ailelere yardım sağlıyor “www.iddef.org”İnternet sitesi üzerinden, ilgili hesap numaralarına HIZLI/EFT/havale yoluyla, Türkiye’nin çeşitli il ve ilçelerindeki temsilciliklere giderek veya 0212 6210065 numaralı davet merkezinden detaylı bilgi alarak başvuruda bulunabilirsiniz. Bağışçılar da bağışta bulunabilirler. AFGANİSTAN yazıp 7230’a SMS göndererek 20 TL.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu