Haber

Özgür Özel ve Yılmaz Özdil’den değişiklik yorumu: Takım aynı takım

Organizasyon içindeki değişim tartışmaları kongre süreciyle sona erdi.

‘Değişim’ isteyenlerin adayı Özgür Özel, Kemal Kılıçdaroğlu’nu yenerek CHP’nin yeni Genel Başkanı oldu.

Özel’in CHP’nin yeni Genel Başkanı seçilmesinin ardından gazeteci Yılmaz Özdil dikkat çeken bir değerlendirmede bulundu.

Bilindiği gibi Meral Akşener’in altılı masadan sert sözlerle ayrıldığı dönemde Güzel Parti Genel Başkanı’na verdiği destekle tanınan Özdil, Kılıçdaroğlu’nun adaylığına başından beri karşı çıkan isimler arasında yer alıyordu.

Olayların ardından Kılıçdaroğlu ile yaşadığı anlaşmazlık nedeniyle Sözcü gazetesinden ihraç edilen Özdil, bu kez YouTube kanalını açtı’ Kanalblabla’daCHP’deki değişim sürecine değindi.

Kongrenin galibi reformculara şunu sordu: Siz onu CHP’nin oylarıyla Meclis’e getirdiniz.

Özdil, Özgür Özel ve Ekrem İmamoğlu liderliğindeki kongreden zaferle çıkan değişim ekibine. “Bu değişim grubu, Babacan ve Davutoğlu’nun partilerini CHP seçmeninin oylarıyla Meclis’e getiren ekip değil miydi?”diye sordu.

Eski Adalet Bakanı Sadullah Ergin’in de CHP’den milletvekili seçilmesine değindi.

Özdil, “Eski AK Partili Sadullah Ergin’i CHP’nin Ankara oylarıyla Meclis’e getiren ekip değişikliği yapacak mı?”Başka bir soru sordu.

CHP’nin medyayı parayla kiraladığını ve bunu bizzat CHP’nin duyurduğunu sözlerine ekleyen Özdil, tüm bu eylemler sırasında Özgür Özel’in “CHP’nin politbürosunda değil miydi?”sitem etti.

Özgür Özel’e tepkisini sürdüren Özdil, CHP’nin yeni Genel Başkanı’nın geçmişteki belediye başkanlığı adaylığına dikkat çekti.

“Manisa’da yeri bile olmayan biri Türkiye’yi mi kazanacak?”

Özdil, “Manisa Belediye Başkanı adayıydı kazanamadı. Yine aday oldu yine kazanamadı. Manisa’da bile takdir edilmeyen biri şimdi Türkiye’yi mi kazanacak? Değişiklik bu mu? Mesela ben Mesleğimi ortaya koydum, guguk operasyonu diye bağırdım, bunu yaptım. Bağırırken Özgür Özel benim gibi düşünenleri linç ettirmiyor muydu? Kılıçdaroğlu’nu eleştirenleri kaşarsan ya dışarı çıkarlar demedi mi? AK Partili mi, trol mü? Kılıçdaroğlu benim gibi gitsin diyenlere AK Partili mi demedi? Kılıçdaroğlu gitsin diyenleri karaladık, Özgür Özel’in bu ikiyüzlü tutumu ortaya çıktı. CHP değişiklik yapacak mı? ?Sözleriyle isyan etti.

Özdil daha sonra Kılıçdaroğlu’na yakınlığıyla bilinen isimlerin bu kez Özgür Özel ve Ekrem İmamoğlu’na yaklaşmaya çalışacağını söyledi.

“Kılıçdaroğlu’nu övemeyenler Özgür Özel’i omuzlarına alacak”

Özdil, “Kılıçdaroğlu’nu övemeyenler Özgür Özel’i omuzlarına alacaklar. Ekrem İmamoğlu’nu yalamaya başlayacaklar. İmamoğlu’na ne kadar yakın olduklarını göstermeye başlayacaklar falan. İğreneceksiniz.”söz konusu.

Değişim iddiasının yalan olduğunun altını çizen Özdil, yeni ekibin yerel seçimlere kadar yalan söyleyeceğini belirtti.

“Yine yalan söyleyecekler”

Yılmaz Özdil, umudun bir kez daha dağılacağını ve yine aynı şeylerin yaşanacağını vurguladı. “Büyük değişiklik oldu diyecekler. Yerel seçime kadar size yalan söylemeye devam edecekler. Yüzde 60 ile kazanacaklarını söyleyecekler. Parayı alıp Özgür Özel’i parlatacaklar. Umutlu olacaksınız, ama sonuç kaçınılmaz olacaktır. Çünkü değişim denilen takım 13 yıldır kaybeden takımdır. Aralarında sadece Kılıçdaroğlu yok. “Takım tıpkı takım gibidir. Kimse kırılmamalı.”Sanki konuşuyordu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu