Haber

Samsun’daki Silahlı Çatışma Davasında Yargıtay’ın İtirazı Reddedildi

Samsun’da 3 kişinin öldüğü, 2 kişinin de hayatını kaybettiği silahlı çatışmayla ilgili olayda bir kişiyi öldürmek suçundan 15 yıl hapis cezasına çarptırılan iki kişinin beraatini talep eden Yargıtay’ın talebi üzerine yaralandı, mahkeme direndi ve her birine 15’er yıl verdi. hapis cezasını infaz etti.

İlkadım ilçesi Karadeniz Caddesi’nde 30 Ağustos 2020’de iki grup arasında çıkan silahlı çatışmada İhsan Çetin (53), Cengiz Üner (42) ve Mustafa Çetin (45) Ali Osman A. ve Hamza Ç. yaralı. Olayla ilgili olarak polis tarafından yakalanarak tutuklanan Murat Çetin ve Kemal Çetin hakkında Samsun 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde açılan dava 31 Ocak 2022’de sona erdi. Murat Çetin ve Kemal Çetin toplam 26 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Cengiz Üner’i “öldürmek” suçundan 15’er yıl, Ali Osman A.’yı “öldürmeye teşebbüs” suçundan 11’er yıl hapis cezasına çarptırıldı. Mustafa Çetin ve İhsan Çetin’in ölümleriyle ilgili olarak Cengiz Öner hakkında dava açılmadı. silahlı saldırıda yaşamını yitirdiği için.

Yargıtay 1. Ceza Dairesi, Kemal Çetin ve Murat Çetin’in “öldürmeye teşebbüs” suçundan 11 yıl hapis cezalarını onarken, Ali Osman A., duruşmada “meşru müdafaa” yaptıkları gerekçesiyle beraatlerini istedi. olay.

Samsun 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yeniden görülen davada mahkeme, Murat Çetin ve Kemal Çetin’e 15’er yıl hapis cezası vererek kararında direndi. Belgenin Yargıtay Ceza Genel Kurulu’na gönderileceği ve kararın genel kurul tarafından verileceği öğrenildi. – SAMSUN

sarayonuhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu