Haber

Tanju Özcan’dan Akşener’in 6 Masadan ayrılışıyla ilgili bomba iddia: Mansur Yavaş oyuna girdi

Geçtiğimiz dönemde Kılıçdaroğlu’na yönelik eleştirilerinin ardından CHP’den ihraç edilmesi istenen Tanju Özcan, TV100 canlı yayınına katıldı. Burada gündeme ilişkin değerli açıklamalarda bulunan Özcan, YETER Partisi genel başkanı dedi. Meral Akşener‘ile ilgili oy Daha önce de 6. Masa’dan kaldığına dair bomba bir iddia ortaya atmıştı. Akşener’in Mansur Yavaş’ın oyununu oynadığını söyleyen Özcan, “Yavaş önce adaylık teklifini kabul etti, sonra vazgeçti” dedi.

“MERAL Hanım’ın SİYASİ YÜKÜ VAR”

Akşener’in 6. Masa’dan kalmasıyla ilgili çarpıcı sözler kullanan Özcan, “Meral hanımın orada yediği siyasi bir kazık var. Bunu biliyorum. Meral hanım Mansur beyin oyununa geldi.” söz konusu.

“ADAYLIK TEKLİFİNİ KABUL ETMEDEN ÖNCE YAVAŞLAYIN”

Özcan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Sizce Meral Hanım gibi tecrübeli bir siyasetçi kimseyle görüşmeden masadan kalkar mı? Adaylık teklifini önce Mansur Yavaş kabul etti. Meral Akşener de çıkıp ‘Ben masadan kalkıyorum’ dedi. masa, ben kendim yürüyeceğim.’ Olayın özü bu.

“SON DEFA ‘SENİNLEYİZ’ TWEET YAVAŞ OLDU”

Ardından en geç yanınızdayız diye tweet atan Mansur Yavaştı Bey oldu. Kısa vadede başım belaya girer çünkü hayatım boyunca doğruları söylerim ve uzun vadede kazanırım.”

NE OLDU?

Meral Akşener, Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığının seçim öncesi dayatıldığını belirterek 6’lı Tablo’da ayağa kalktı. İBB Lideri Ekrem İmamoğlu ve ABB Lideri Mansur Yavaş’a adaylık daveti yapan Akşener, yanıt bulamayınca Yavaş ve İmamoğlu’nu başkan yardımcılığına önererek masaya döndü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu