Haber

Yunanistan’da ‘dinleme skandalı’ iddialarına yeni isimler eklendi

Yunanistan’da telefonlarının “dinlendiği” iddia edilen siyasetçi, bürokrat, gazeteci ve işadamlarının listesine yeni isimler eklendi.

Documento gazetesinin geçtiğimiz günlerde yayınladığı listede, aralarında Yunanistan Genelkurmay Başkanı Konstandinos Floros’un da bulunduğu Silahlı Kuvvetler mensupları, milletvekilleri ve telefonlarının dinlendiği iddia edilen gazeteciler yer aldı.

Haberde, Silahlı Kuvvetler mensuplarının telefonlarının “Predator” adlı casus yazılım programı tarafından değil, Yunan İstihbarat Teşkilatı tarafından dinlendiği iddia edildi.

Documento gazetesinde daha önce yayınlanan haber, eski Başbakan Andonis Samaras, eski Savunma Bakanları Mihalis Hrisohoidis ve Olga Yerovasili, Dışişleri Bakanı Nikos Dendias, Kalkınma ve Yatırım Bakanı Andonis Yeorgiadis, Yunanistan Polis Teşkilatı eski Başkanı Mihalis Karamalakis, Yunanistan Cumhuriyet Başsavcısı Yunan İstihbarat Teşkilatı Vlahu, Guardian, Milli Eğitim ve Diyanet İşleri Bakanı Niki Kerameos ve Hükümet Sözcüsü Yannis İkonomu gibi çok sayıda bakan, eski bakan, siyasetçi ve gazetecinin dinlendiğini iddia etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu