Yaşam

İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı kimdir, nerelidir? Fatih Tosyalı Hangi Partili?

Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 10 ili etkileyen depremin ardından ilçenin Belediye Başkanı Fatih Tosyalı yeniden gündeme geldi. Tosyalı, depremde en çok hasar gören yerlerden biri olan Hatay’ın İskenderun ilçesinin belediye başkanı. Tosyalı’nın hayatı ve siyasi kariyeri merak ediliyor. Peki İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı kimdir, kaç yaşında, nerelidir? Fatih Tosyalı hangi partiden? Detaylar içeriğimizde…?

6 Şubat Pazartesi günü merkez üssü Kahramanmaraş Pazarcık’ta 7,7 ve 7,6 büyüklüğünde iki sarsıntı meydana geldi.

10 ili etkileyen depremde binlerce vatandaş hayatını kaybetti. Hatay’ın İskenderun, Antakya ve Samandağ ilçeleri depremden en çok etkilenen bölgeler arasında yer alıyor.

İskenderun ilçesi belediye başkanı son günlerin en çok konuşulan isimlerinden biri. Belediye Başkanı Fatih Tosyalı’nın hayatına bir göz atalım…

Fatih Tosyalı kimdir?

Fatih Tosyalı, 1966 yılında Hatay İskenderun’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini doğduğu ilçede tamamladı. Daha sonra askerliğini Isparta’da komando olarak yaptı.

Küçük yaşta çalışma hayatına atılan Tosyalı, babasının soba üreten dükkânında çalışmaya başladı.

1988 yılında kardeşleriyle birlikte Tosyalı Holding’i kurarak çelik sektöründe başarılar elde etti. Bu holdinge bağlı tüm şirketlerde yönetim kurulu üyeliği yaptı.

2007 yılında Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Hatay Şube Başkanlığı’na seçildi. 2012 yılında Slovenya Fahri Konsolosu olarak görev yaptı.

Fatih Tosyalı, bir yıl sonra İskenderun Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü İcra Kurulu Başkanlığı’na seçildi. 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde AKP’den Hatay İskenderun Belediye Başkan adayı oldu.

En çok oyu alan Fatih Tosyalı, 4 yıldır İskenderun Belediye Başkanlığı görevini yürütüyor.

Evli olan ünlü ismin dört çocuğu var.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu